Naujienlaiškiai

Užsiprenumeravę naujienlaiškį gausite 1,5 € nuolaidą apsipirkimui!

Sekite mus Facebook'eVėliausi įrašaiKaip tinkamai prižiūrėti patalynę

Kaip tinkamai prižiūrėti patalynę

Pasižiūrėkite savo turimos patalynės priežiūros etiketę. Ten dažniausiai būna nurodyti rekomenduotini priežiūros metodai. Jei etiketės nėra, galima pagal medžiagos tipą, iš kurio pasiūta patalynė parinkti tinkamą priežiūros programą.

Satinas:

Reikėtų atsižvelgti į audinio tankį ir plonumą. Kuo plonesnis ir minkštesnis audinys, tuo švelniau su juo reikia elgtis. Tiek satiną, tiek medvilninę drobę, jei yra šviesių spalvų ir nekontrastingų raštų, galima skalbti iki 60 laipsnių temperatūroje. Jei patalynės spalva yra ryški, sodri, o ypač tamsesnė mėlyne ar violetinė – skalbimo temparaturą reikėtų sumažinti iki 40 laipsnių, priešingu atveju gali nublukti. Ypatingai svarbu pasirinkti skalbimo priemonę be baliklio. Užvalkalus geriausia skalbti išvestus į blogają pusę, užtraukus užtrauktukus. Baltus audinius, jei audinys tvirtas, galima skalbti net iki 90 laipsnių temperatūroje.

Medvilnė:

Medvilninis audinys yra pakankamai atsparus skalbimo temperatūrai. Pagrindinis skalbimo režimą nulemiantis veiksnys yra patalynės spalva, raštų margumas. Kuo ryškesnė ir margesnė spalva, tuo labiau tikėtina kad skalbimo metu gali atsiskirti spalva ir nudažyti kitus skalbinius, todėl rekomenduotina naują patalynę pirmą kartą išskalbti vieną.

Šilkas:

Šilkas yra itin lepus ir trapus audinys. Šilkinę patalynę reikėtų skalbti rankomis, šiltame vandenyje, su švelniomis skalbimo priemonėmis. Šilko negalima džiovinti saulėje, o lyginti reikėtų iš blogosios pusės ir be garo bei tik visiškai sausą. Patalynėje atsiradus dėmių, rekomenduotina nešti į cheminę valyklą ir neeksperimentuoti namie.

Trikotažas:

Trikotažą galima skalbti tiek rankomis, tiek skalbimo mašinoje, pasirinkus švelnų režimą. Būtina atrūšiuoti skalbinių spalvas – baltus ir šviesius atskirti nuo ryškių ir tamsių. Trikotažą geriausia džiovinti horizantalioje padėtyje, taip jis neišsitampo. Skalbimo metu geriausia naudoti skalbinių maišelį. Nerekomenduotina trikotažo gaminių dažnai gręžti ir džiovinti džiovyklėje, nes taip jie gali deformuotis, prarasti elastingumą.

Kaip jau pastebėjote, kiekvienas audinys yra išskirtinis ir turi tik jam vienam būdingų savybių, tad norint kuo ilgiau išsaugoti puikią išvaizdą, audinius reikia tinkamai prižiūrėti.

Kai jau išanalizavome kiekvieno audinio savybes, galime atkreipti dėmesį ir į priemones, kurias naudojame skalbimui. Daugeliui patalynės audinių tinkami yra švelnūs skalbikliai, be chloro ir kitokių balinimo efektą suteikiančių chemijos junginių. Skysti skalbikliai yra pranašesni už miltelius, nes greičiau ištirpsta, tad greičiau pradedamas pats skalbimo procesas, ir mažesnė tikimybė, jog užsiliks miltelių liekanų. Patalynei yra nerekomenduojama naudoti minkštiklį, nes ne iki galo išskalautas jis gali sukelti alergiją, ypač vaikams. Norint suteikti patalynei kvapą, rekomenduojama rinktis kvepiančias skalbimo priemones ( pvz. Skystus skalbiklius “Antoine”)

Geriausia, kai patalynė turi galimybę išdžiūti natūraliai ore, bet ne saulės atokaitoje.

Autorius: Vilius Epik |  0 Komentarų
 
top