Naujienlaiškiai

Užsiprenumeravę naujienlaiškį gausite 1,5 € nuolaidą apsipirkimui!

Sekite mus Facebook'eVėliausi įrašaiVirtuvės sienutės dekoras

Virtuvės sienutės dekoras

Vieniems virtuvė turi būti jauki ir maloni, skatinanti kūrybiškumą, kitiems – sterili ir tvarkinga, su užmaskuota maisto gaminimo funkcija. Be abejonės, tai priklauso nuo individualaus jūsų namų interjero, tačiau viena detalė išlieka bendra visoms virtuvėms – tai jau seniai nebe tik funkciją atliekantis baldas, bet ir stilingų namų epicentras, bei interjero dizaino objektas. Taip kaip ir pats virtuvės išplanavimas turi būti ne tik funkcionalus, bet ir estetiškas, stalviršis patogus ir patvarus, taip ir virtuvės sienutė turi ne tik atlikti savo funkcinį darbą, bet ir būti estetiška, atskleidžianti namų interjero idėją bei praktiškai pritaikoma. Jau gana seniai virtuvinės sienutės išpildymui yra pritaikytos ne tik plytelės, bet ir baldinės plokštės bei kitos, kartais netikėtos apdailinės medžiagos.

Žinoma, vis dar karaliauja ir savo stiprios pozicijos virtuvėje neužleidžia plytelės. Tik dabar jų paskirtis – labiau dekoratyvinė, tad pageidautina įdomūs suklojimo variantai, taip pat neįprastos faktūros, trimatės plytelės. Kad išryškėtų unikalus raštas, svarbiausia – nepamiršti gero apšvietimo. Dailiausiai plyteles išryškina pospintelinis LED apšvietimas.

trimatės plytelės virtuvėje

Plytelės virtuvėje

plytos virtuvėje

Kartais, esant ribotam biudžetui, arba itin nedidelei virtuvei, nėra reikalo uždengti visą sienutę. Tokiu atveju galima rinktis plytelėmis iškloti tik tikslinę zoną greta kaitlentės ar plautuvės. Tokiu atveju zona yra akcentuojama, tad geriausia, jei virtuvės baldas išliktų neutralus, ir pagrindiniu smuiku grotų plytelių dekoras.

virtuvės plytelės

Sienutei naudojama baldinė plokštė ar akmuo – ne naujiena. Dailiausia, kai tokios medžiagos panaudojimas leidžia sukurti labai vientiso ir minimalistinio baldo įspūdį. Itin platus baldinių plokščių pasirinkimas leidžia virtuvėje sukurti medžio, akmens, ar net betono įvaizdį.

akmuo virtuvėje

medis virtuvėje

marmuras virtuvėje

Į interjerus atkeliauja dar gana reti svečiai – industrinių interjerų atributai, tokie kaip nerūdyjantis plienas ar veidrodis. Nors iš pirmo žvilgsnio tai atrodo mažiau praktiška už plytele, ištiesų taip nėra: vientisa medžiaga neturi sujungimų, kurie laikui bėgant keistų spalvą, juos lengviau valyti, be to blizgūs atspindintys paviršiai didina ir praplečia erdvę.

veidrodis virtuvėje

plienas interjere

virtuvės dizainas

Dar viena naujovė – didelio atsparumo tapetai skirti vonios kambariams – jie nebijo drėgmės, yra itin patvarūs. Turint vienspalvę niūrią virtuvę, margas ryškus tapetas įneš jaukumo ir paslėps virtuvės, kaip gamybinės patalpos funkciją. Norint papildomo atsparumo, tapetą galima uždengti skaidriu stiklu – blizgus paviršius praplės erdvę ir sudarys kontrastą matiniam baldo paviršiui.

tapetai virtuvėje

tapetas virtuvėje

 

Autorius: Vilius Epik |  0 Komentarų
 
top