Naujienlaiškiai

Užsiprenumeravę naujienlaiškį gausite 1,5 € nuolaidą apsipirkimui!

Sekite mus Facebook'eVėliausi įrašaiKaip išsirinkti kokybišką satino patalynę

Kaip išsirinkti kokybišką satino patalynę

Ieškant naujos patalynės visuomet atkreipiame dėmesį į tai, iš ko ji yra pagaminta. Populiariausia patalynė yra gaminama iš medvilnės, tačiau rinkoje taipogi gausu iš satino, batisto, šilko, mikropluošto bei kitų audinių pasiūtos patalynės. Itin populiarėja įvairūs audinių mišiniai, nes sujungiant skirtingas medžiagas gaunamos išskirtinės galutinio audinio savybės, tačiau neretai audinių maišymo pagrindinė priežastis yra siekis atpiginti galutinį produktą, taip užmaskuojant prastos kokybės pradinę žaliavą. Pagrindiniai patalynės kokybę ir išvaizdą nulemiantys veiksniai yra audimo raštas, jo tankumas, suaudimo kokybė.

Pirmiausia kokybiška patalynė turėtų prasidėti nuo kokybiško audinio. Svarbu atkreipti dėmesį ar nėra dėmių, pažeidimų, ar audinys yra tolygiai nudažytas. Norint išsirinkti tikrai kokybišką ir ilgalaikę patalynę, taip pat svarbu atkreipsi dėmesį į audinio tankumą. Kokybiškas audinys neturėtų būti panašus į tinklelį su regimais tarpeliais tarp siūlų.

satino audinio pavyzdys

Plačiau pakalbėkime apie satiną. Nors tai išlieka vienu pagrindinių audinių patalynės gamyboje, satiną vis dar gaubia daug mitų ir nežinomybės. Vartotojai tiksliai nežinodami kas yra satino audinys, kokios turėtų būti jo savybės, dažnai būna apgaunami vietoj satino medvilnės nusipirkę mišraus audinio patalynės komplektą. Tikrasis satinas – tai specialus medvilnės audimo būdas, gerokai tankesnis ir sudėtingesnis nei įprastas audimas. Dėl šio ypatingo metodo, satino audinys tampa itin blizgus, malonus liesti, tampa gerokai atsparesnis dėvėjimuisi. Jei turint satino patalynės komplektą ant jo paviršiaus susidaro gumuliukai – reiškia medvilnė yra maišyta su sintetiniu pluoštu, kuris ir sukelia „pumpuravimąsi“.

Yra keletas mitų apie patalynę, kuriuos reikėtų paneigti. Pirmasis – mums visuomet buvo sakoma, jog didesnis suaustų siūlų skaičius viename kvadratiniame centimetre yra kokybės garantas. Tačiau tai nėra visiška tiesa. Gamintojai randa būdų, kaip varijuoti audimo siulų skaičiais nedidinant gamybos kaštų, nenaudojant kokybiškesnės žaliavos. Kartais tiesiog naudojami plonesni siūlai – taip jų telpa daugiau, tačiau audinys tampa trapesnis, trumpėja jo ilgaamžiškumas. Dar vienas metodas – naudoti siūlus iš daugiau nei vienos gijos – taip audinio tankumas padvigubėja ar patrigubėja – deja, tik prekės aprašyme. Dažnas atvejis, kai iš tokių siūlų suaustas gaminys yra tiesiog šiurkštesnis ir blogiau sugeria drėgmę, todėl miegant tokioje patalynėje labiau prakaituojama.

Kaip žinoti, jog tikrai įsigijau aukštos kokybės satino medvilnės komplektą? Pirmiausia, atkreipti dėmesį į visas aukščiau išvardintas fizines audinio savybes. Neretai apsispręsti padeda ir kaina. Kokybiškas ilgaamžis satino patalynės komplektas negali kainuoti vos kelių dešimčių eurų, kaip ir tikro šilko patalai nekainuos mažiau šimto eurų. Jei komplekto kaina yra įtartinai maža, galima tikėtis jog tai yra mišraus audinio gaminys.

Kad įsigytas gaminys ilgai džiugintų savo spalvomis, švelniu prisilietimu ir džiugintų akį, reikėtų tinkamai jį prižiūrėti. Dažniausiai gamintojas nurodo, kaip prižiūrėti audinius, tačiau visuomet geriausia imtis atsargumo priemonių: neskalbti skirtingų audinių vienu metu, skalbinius rūšiuoti. Daugiau priežiūros reikalaujančius audinius skalbti specialia švelnaus skalbimo programa, naudoti skystas priemones ir vengti baliklių.

satino patalynės komplektas

satino audinio įvairovė

Autorius: Vilius Epik |  0 Komentarų
 
top